konfirmohet “Big Brother VIP 2”

Konfirmohet “Big Brother VIP 2”

Për herë të parë në një intervistë të dyja bashkë në Top Albania Radio, Sara dhe Lori kanë folur sot për Big Brother VIP. E teksa sezoni…

Read more
Edhe një nivel i zhvillimit televiziv në Klan Kosova dhe Art Motion – edicioni zyrtar i Big Brother për herë të parë do të mbahet në Kosovë. Kjo, pasi janë siguruar të drejtat për territorin e Republikës së Kosovës me Banijay Rights. Big Brother VIP pritet të startojë në sezonin e ardhshëm televiziv në kanalet e Art Motion dhe Klan Kosova. Puna ka nisur si në aspektin teknik ashtu edhe në atë përmbajtësor dhe premiera e parë e spektaklit do të jetë në vjeshtë. Deri më sot, formati “Big Brother” është realizuar në më shumë se 60 versione, me mbi 34,000 episode, 8,500 banorë të përfshirë në format, 6,400 eliminime duke numëruar 90 milionë ndjekës në rrjete sociale. Kush do jenë personazhet e zgjedhur në Kosovë për këtë super emision të ndjekur? Lajmi interesant është se do zgjidhen emra nga të gjitha trevat, pra jo vetëm në Kosovë. Do të ketë personazhe brilantë nga Shqipëria dhe nga Maqedonia. Në Kosovë po e presin me padurim këtë program, sepse rezulton gjithmonë me sukses. E kanë qejf të gjithë.

Ekskluzive: Në vjeshtë fillon Big Brother Kosova! Vipa nga Shqipëria futen në shtëpi

Edhe një nivel i zhvillimit televiziv në Klan Kosova dhe Art Motion – edicioni zyrtar i Big Brother për herë të parë do të mbahet në Kosovë….

Read more
Big Brother Albania VIP Finalja

Shikoni BB Albania VIP FINALE Sonte LIVE ne ora 21:00

Sonte mund te ndiqni Finalen e Big Brother Albania VIP ne oren 21:00 Kanë kaluar 136 ditë dhe ky Big Brother Vip 1 ka thyer çdo rekord…

Read more

E kryqëzuan për Donaldin, VIP-at jashtë shtëpisë mbështesin Beatrix: Diellit nuk mund t’i thoni natë

Pasi Donaldi dhe Beatrix krijuan një lidhje dashurie brenda shtëpisë së “Big Brother VIP”, rrjeti shpërtheu në komente për shkak edhe të historisë me Bora Zemanin. Mbrëmë…

Read more

Bora tregoi se po e priste jashtë, ja si i përgjigjet Donaldi. Komenti i tij për Trixën

Pas rrëfimit të Dondald Veshaj, në lidhje me raportin e tij të krijuar me Beatrix dhe marrëdhënien që ai kishte jashtë shtëpisë së ‘Big Brother Vip’ me…

Read more